Trojstvo i BDM
Župne obavijesti

20. Nedjelja Kroz Godinu (14.08.2022.) – Velika Gospa, Hodočašće u Krašić i Više

Ovaj tjedan slavimo

Pon.   UZNESENJE BDM – VELIKA GOSPA – ŽUPNO PROŠTENJE
Uto.   Sv. Stjepan Ugarski, sv. Rok, Krunoslav
Sri.    Urzicin, Beatrice de Silva, Hijacint
Čet.   sv. Jelena Križarica
Pet.   Ivan Eudes, Ljudevit, Ratko, Jordan, Lujo
Sub.  Bernard, Samuel prorok, Branko
Ned.  21. NEDJELJA KROZ GODINU

Sv. Mise od 14. do 21. kolovoza

Nedjelja – 20. Nedjelja Kroz Godinu (14.08.2022.)
U Ježevu
 – 8 sati
U Savskom Nartu
 – 9:30 sati – Anto Jelić
11 satipro populo

Ponedjeljak – Velika Gospa (15.08.2022.)
9:30 sati – na č. Gospi po nakani, na č. Gospi od brze Pomoći koja razvezuje čvorove, na č. Gospi po nakani, na č. Gospi u zahvalu, po nakani za zdravlje Marija, i Anto Jurić, iz obitelji Jelić, Anto, Josipa (ž), Filip, Grgo i Jela Marušić, Tadija Gelić, Marijan Petričevec, Amro i Manda Mršić, Ruža i Anto Mršić, Kaja Olujić, Ruža, iz ob. Petek, Ivo, iz ob. Majstorović, Jago Pratljačić, Anđa i Pavo Majstorović, iz obitelji Konković i Dražetić, Jozefina i Fabijan Grabovac, iz obitelji Sičaja i Mamuša
11 sati – po nakani Gospi za obitelj, na č. Srcu Isusovu, na č. sv. Roku za zdravlje obitelji, Stipan Idžanović, iz obitelji Marušić, Pejo Pavo Kuprešak, Marko Ivanović, iz obitelji Gavran i Ešegović, Anto Zeba i Marko Čakarić, Kristina, Anto Jozo i Ilija Kuprešak, Katarina, iz obitelji Borković, iz obitelji Petek, Ana i Stanislav Popović

Utorak
18 sati – na čast Gospi po nakani, na čast sv. Anti po nakani, na čast MB po nakani

Srijeda
18 sati – Stipo, Marko Grgo i Anto Draguljić

Četvrtak
18 sati

Petak
18 sati – Marica Hajtek, po nakani u zahvalu, za duše u čistilištu

Subota
18 sati

Nedjelja – 21. Nedjelja Kroz Godinu (21.08.2022.)
U Ježevu
 – 8 sati – na čast Gospi u zahvalu
U Savskom Nartu
 – 9:30 sati – Jela i Juro Pejić, po nakani za blagoslov obitelji
11 satipro populo

“Nisam došao mir dati, nego razdjeljenje.”

Za liturgiju današnje nedjelje posjetite stranice HILP-a: Otvori…

Proštenje Gospe Nartske

Preostale pripreme za proštenje danas u 16 sati.

Molim sve domaćice, majke, djevojke, bake da ispečete kolače, kiflice, možete donijeti i posložene nareske, piće ili ako to ne možete na bilo koji drugi način. Zahvaljujem koji su se već uključili svojim radom i darovima i molitvama.

Radionica naše djece dobila je ime “Marijini mali anđeli”. Trenutno ih ima 15-ak aktivnih članova koji svake subote u 10 sati dolaze izraziti svoju kreativnost, ali ujedno se i družiti. Za blagdan Velike Gospe imat će štand sa nabožnim predmetima koje su njihove vrijedne ruke napravile. Pozivaju vas da dođete do njihovog štanda i podržite njihov daljnji rad. Unaprijed se zahvaljuju.

Najave

17. rujna 2022. godine u Bjelovaru održava se Susret Hrvatske Katoličke mladeži (SHKM). Susret je planiran kao jednodnevni. Dio se održava u župama Biskupije a potom u procesiji do stadiona na kojem će biti središnje euharistijsko slavlje.
Više informacija…

Hodočašće u Krašić

Škola molitve organizira put u Krašić i Karlovac 20. 08. 2022.
– Polazak u 7 sati
– U 9 sati dolazak u Krašić, obilazak spomen  doma bl. A. Stepinca
– U 11 misa
– U 12 sati polazak u Karlovac u Jezgru, Slobodno vrijeme (kupanje, kave, ćevapi… akvarij moguć uz nadoplatu)
– U 16 sati franjevački muzej Karlovac, obilazak s vodičem
– U 18 sati odlazak Svetištu Sv. Josipu (Krunica, tišina u 18.30 Misa)
– Povratak poslije mise

Želim sudjelovati

Kroz ljeto nema župne kateheze.

U utorak u 20 sati – proba velikog zbora

U srijedu u 20 sati – proba zbora jutarnje mise – dječjeg zbora

U srijedu u poslije sv. Mise je Klanjanje pred Presvetim Otlarskim Sakramentom

U četvrtak Škola molitve u 19.30 sati

Radionica za djecu – Marijini mali anđeli

Radionica za djecu

U našoj župi redovno se održavaju radionice za djecu pod nazivom Marijini mali anđeli. U njoj naši najmlađi imaju priliku razvijati svoj kreativni duh, kao i pridonijeti župi izradom mnogih zanimljivih predmeta. Između ostalog, djeca uče kako izraditi vlastitu krunicu, ali i doprinose župnom slavlju na Veliku Gospu. Pozvani su djeca i mladi svih uzrasta!

Radionice se održavaju subotom u 10 sati u pastoralnom centru.

Kontakt:
– e-mail: marijini.mali.andeli@gmail.com
– Instagram: instagram.com/marijini_mali_andeli

Ozivi

Luka Ožvatić i Martina Antunović – vjenčanje 13.09.2022. ovdje u župi

Ante Kuprešak i Marina Ilinović – vjenčanje 26.08.2022. u Sesvetskim Selima

Matija Trošić i Ana Ćosić – vjenčanje 20.08.2022 ovdje u župi

Ostalo

Župni ured radi od utorka do petka od 18:30 do 19:30 sati.

Velika hvala obiteljima koje su dale svoj prilog za potrebe župe, namještaj župnih prostorija, vraćanje duga te za crkvu.

U utorak molimo za sve dobročinitelje i donatore za crkvu na čast sv. Josipu Radniku.

Tisak: Glas Koncila