Slika adventa - 1 svijeća
Župne obavijesti

1. Nedjelja Došašća (28.11.2021.) – Advent – Zornice, Župni Caritas, Kalendari i Više

Ovaj tjedan slavimo

Pon.   Saturnin, Filomen, Iluminata, Antun Franjo
Uto.   sv. Andrija, apostol
Sri.    Naum, Rlorencija, Leoncije, Kazimir, Klementina
Čet.   sv. Lucije, Habakuk, Bibijana, Kromacije, Mariangela
Pet.    Sv. Franjo Ksaverski, Lucije, Sofonija
Sub.   sv. Barbara, sv. Ivan Damašćanski
Ned.  2. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Sv. Mise 28.11.-05.12.

Nedjelja – 1. Došašća (28.11.2021.)
U Ježevu
 – 8 sati – Nikola Kolar
U Savskom Nartu
 – 9:30 sati – Jozo Marelja, Nikola Kolar
11 satipro populo

Ponedjeljak
6 sati – za duše poginulih u ratu

Utorak
6 sati – na č. sv. Josipu po nakani za sve donatore i dobročinitelje župe, na č. Gospi po nakani, za zdravlje obitelji, Marica Čičak, Franjo, Kata i Franjo Čolić, Marijan Ivo i Mara Gluhaković, i Stjepa Filipović

Srijeda
6 sati – Kata Zeko

Četvrtak
6 sati – Marija i iz ob. Matošević i Burazer

Petak
6 sati – Stjepan Barišić, Zvonko, Slavica i Vlado Žibrat, Marijan i iz ob. Jozipović, Franjo, Kata i Franjo Čolić

Subota
6 sati

Nedjelja – 2. Došašća (05.12.2021.)
U Ježevu
 – 8 sati – Melanija Kutinec
U Savskom Nartu
 – 9:30 sati – Jozo Kuprešak i Petar Bogdanović
11 satipro populo

Za liturgiju današnje nedjelje posjetite stranice HILP-a: Otvori…

Župni Caritas

Od ove nedjelje moći ćete preuzeti koverte i kutijice u kojima možete skupljati svoje dobrovoljne priloge za župni Caritas. Ovu nedjelju 28.11. moći ćete kupiti proizvode i ukrase kreativne radionice! Prihodi idu za Caritas župe.

Poruka svećenika

Dragi župljani!

Vrijedne ruke naše dječice na čelu sa Kristinom i vjeroučiteljicama su marljivo radili iz tjedna u tjedan. Napravili su prekrasne adventske vijence. Svrha njihovog truda i rada je pokazati svima nama kako uz malo dobre volje možemo pomoći jedni drugima. Stoga vas pozivamo da u nedjelju svojim prilozima nagradimo njihov trud i rad a oni će prikupljeni novac darovati našem župnom caritasu za najpotrebitije obitelji naše župe. Mi ćemo staviti simbolične cijene koje nisu ni približne njihovom radu, trudu i zajedništvu a vas pozivamo da darujete koliko tko može. Nadamo se da ćemo skupiti dovoljno sredstava i bar malo pomoći našim najpotrebnijim župljanima.

Vaša vrijedna dječica.

Poruka vjeroučitelja

Dragi župljani!

Proteklih mjeseci mi vjeroučitelji i volonteri naše župe vrijedno smo radili na izradi Božićnih jaslica koje su svake na svoj način posebne i unikatne. Prodajom jaslica kroz mjesec prosinac prikupljat ćemo sredstva za župni Caritas čime nam je želja pomoći najpotrebnijima članovima naše župe. Nadamo se i vjerujemo da ćete nas kao i uvijek podržati u našim nastojanjima.

Prodajom čestitki i Advenskih vijenaca i vaši darovi dosad smo prikupoli 3.359,00 kn.

Advent

Poruka Adventa

Advent ili došašće podsjeća nas na Isusov dolazak na zemlju koji je dvostruk: prvi, vidljivi kad je došao u liku skromnog i siromašnog djeteta te drugi slavni kad će se pojaviti u sili i slavi nebeske vojske na svršetku svijeta. I dok se s radošću sjećamo njegovog prvog dolaska kad se rodio u Betlehemu dotle s vjerom i nadom očekujemo njegov drugi dolazak – slavni. Između ta dva dolaska Isus dolazi nama nevidljivo sada – po milosti. Tko Isusa prima milosno u sv. Sakramentima taj dobro slavi Isusov prvi dolazak i spremno očekuje njegov drugi vidljivi dolazak.

Zornice

Mise ZORNICE počinju u ponedjeljak 29.11.2021. u 6 ujutro. Crkva se otvara u 5:30.

Kalendari

Možete uzeti dvanaestlisne i jednolisne kalendare u sakristiji. Jednolisni su s slikom Gospe Nartske.

Ozivi

Marko Andrejević i Kristina Mijatović (vjenčanje 11.12.2021. ovdje u župi)

Župne kateheze

Za pričesnike četvtkom u 17 ili 19 sati – 3a i 3c, srijedom u 17 ili 19 sati – 3b i 3d

Za krizmanike petkom u 9 ili 15 sati – 8a i 8b, u 10 ili 16 sati – 8c i 8d

U ponedjeljak Marijina Legija

U utorak u 20 sati – proba velikog zbora

U srijedu je Klanjanje pred presvetim Oltarskim Sakramentom poslije mise

U srijedu u 20 sati – proba zbora jutarnje mise (dječjeg zbora)

U četvrtak Škola molitve u 19 sati

U subotu radionica za djecu u 10 sati, a za odrasle u 18 sati

U subotu u 11 sati ministrantski susret

Ostalo

Župni ured radi od utorka do petka od 18.30 – 19.30 sati.

– velika hvala obiteljima koje su dali svoj prilog za namještaj župnih prostorija, vraćanje duga te za crkvu

U utorak molimo za sve dobročinitelje i donatore za crkvu na č. sv. Josipu Radniku.

Tisak: Glas Koncila